Co to jest zapotrzebowanie na pracę?

Zapotrzebowanie na pracę jest formalnym prośbą, którą rekruterzy lub menedżerowie zatrudniają do działu zasobów ludzkich w celu utworzenia nowej pozycji lub wypełnienia otwarcia pracy.

Zapotrzebowanie na pracę obejmuje coś więcej niż tylko opis stanowiska i tytuł. Wspaniała zapotrzebowanie na pracę zawiera również istotne informacje, takie jak:

  • Fakty dotyczące menedżera ds. Rekrutacji
  • dział lub zespół, który wymaga nowego pracownika
  • Powód nowego wynajmu
  • obowiązki w pracy
  • Minimalne kwalifikacje
  • Doskonałe poświadczenia
  • Rodzaj pozycji (pełny etat, niepełny etat, umowa itp.)
  • Odpowiednia data rozpoczęcia
  • odszkodowania i świadczenia
  • Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące stanowiska i organizacji

Różnica między zapotrzebowaniem pracy, publikowaniem pracy a opisem stanowiska pracy

Opis pracy

Opis stanowiska jest pisemnym stwierdzeniem wymaganych umiejętności i doświadczenia, obowiązków zawodowych i autorytetów związanych z konkretnym tytułem zatrudnienia.

Opis stanowiska często zawiera listę działań, które pracownik przydzielony do tego zadania musi wykonać oraz wszelkie krytyczne cechy wymagane dla każdego pracownika na tym stanowisku.

Zapotrzebowanie na pracę

Zapotrzebowanie na pracę to dokument biznesowy, w którym składa się konkretne żądanie w celu rekrutacji konkretnej osoby do pracy wymienionej w opisie stanowiska firmy. Kierownik rekrutacyjny wysyła wypełnione prośbę o pracę do HR, a w większości przypadków dział finansowy do zatwierdzenia.

Oferta pracy

Publikowanie pracy to ogłoszenie online możliwości zawierającej stanowisko, obowiązki i kwalifikacje.

W tym miejscu sprzedajesz otwartą możliwość pracy na potencjalnych potencjalnych potencjalnych klientów za pośrednictwem wybuchu e -mail lub strony internetowej aktywnym kandydatom pracy.

W większości sytuacji pojawi się również link do ubiegania się o pracę.

Znaczenie zapotrzebowania na pracę

  • poprawne stanowiska pracy

Długie zapotrzebowanie na pracę z opisem stanowiska jest wymagane do ustanowienia dokładnej reklamy pracy. Zapotrzebowanie na pracę zazwyczaj obejmuje tytuł stanowiska, dział, datę wypełnienia oraz wymagane umiejętności i poświadczenia.

Jeśli stanowisko wymaga więcej niż wymienione w najnowszym opisie stanowiska, menedżer ds. Rekrutacji może to zwrócić uwagę na zapotrzebowanie. Zapotrzebowanie na pracę opisuje kryteria pracy i gwarantuje, że rekruterzy wypełniają stanowisko satysfakcji menedżera zatrudnienia.

  • Publikowanie papieru

Zapotrzebowanie na pracę zawierają dokumentację, ile postów zostało reklamowanych i ile wypełniono. Jeśli istnieją wątpliwości, dlaczego rekruter lub ekspert ds. Zatrudnienia szuka wnioskodawców, zapotrzebowanie na pracę może dostarczyć dowodów.

Uzasadnienie jest szczególnie kluczowe dla trudnych do wypełnienia pozycji, które mogą wymagać siły roboczej znacznych rekruterów. Zapotrzebowanie na pracę ustanawiają rekord na wypadek, gdyby firma musiała ocenić proces zatrudniania lub zmienić reklamę pracy.

  • Ocena wysiłków rekrutacyjnych

Gdy w procesie rekrutacji i selekcji wykorzystywane są zapotrzebowanie na pracę, firma może śledzić skuteczność swoich działań rekrutacyjnych. Menedżerowie HR analizują posty pracy i procedurę regularnego przyciągania kompetentnych wnioskodawców. Czas personelu wymagany na ukończenie procesu rekrutacji i selekcji do czasu podania oferty pracy. Takie dane mogą zostać przekształcone w praktyczne środki dla działu HR.

  • Rozważania dotyczące outsourcingu

Wskaźniki zapotrzebowania na pracę mogą pomóc w ocenie, czy firma powinna rozważyć operacje rekrutacyjne outsourcingu. Na wybór utrzymania rekrutacji lub outsourcingu na usługi rekrutera korporacyjnego może mieć wpływ liczba zapotrzebowania na pracę wydane przez organizację oraz czas potrzebny na wypełnienie każdej pozycji.

Jeżeli dostawca outsourcingu twierdzi, że jest w stanie zminimalizować czas na wypełnienie, może być to najlepsze interesy pracodawcy, aby outsourcing jego obowiązków rekrutacyjnych. Liczba dni między żądaniem pracy a kandydatem przyjmującym ofertę pracy podzieloną przez liczbę możliwości pracy jest określana jako czas na wypełnienie.

  • Dokumentacja procesu

Departamenty zasobów ludzkich dokumentują procedury do różnych celów. Proces analizy kontroli HR w celu weryfikacji ich skuteczności i zgodności ze standardami zatrudnienia. Audyt analizuje, czy organizacja jest zgodna z uczciwym przepisami dotyczącymi zatrudnienia regulującego niedyskryminację w miejscu pracy w celu zapotrzebowania na pracę, które stają się elementem procesu rekrutacji i selekcji.

Ponadto istnieje znaczna wartość w rejestrowaniu operacji HR, gdy nastąpi zmiany personelu, takie jak personel na urlopie lub wakacje. Po zapisywaniu procedur zapotrzebowania pracy pracownik tymczasowy lub zastępczy może łatwo odebrać proces.